Oldboje Bruskowo Wielkie- Mistrz Jesieni sezonu 2020/21 II Ligi PLO

Kto został Mistrzem Jesieni sezonu 2020/21 w II Lidze Pomorskiej Ligi Oldbojów, było już wiadomo przed ostatnią kolejką ligową. Jedyną niewiadomą było, czy zespół z Bruskowa Wielkiego powiększy zdobycz punktową nad drugim zespołem w tabeli rozgrywek i zakończy rundę z kompletem zwycięstw. O tym mieliśmy się przekonać w zaległym meczu XIII Kolejki pomiędzy Oldbojami Bruskowo Wielkie a zajmującym 4 miejsce zespołem Oldboje Światowid 63 Łobez, który rozegrano w sobotę ( 07.11.) na boisku w Pęplinie. Jak na Lidera przystało i tym razem niespodzianki nie było i mecz zakończył się kompletem punktów dla obecnego Lidera rozgrywek, który dzięki temu utrzymał 6 punktową przewagę nad 2 drużyną w tabeli Jesion Trans Oldboje Tychowo.

Oldboje Bruskowo Wielkie - Oldboje Światowid 63 Łobez 5:3 (4:1)

Strzelcy bramek: 1:0 2’ K. Petrus, 2:0 4’ M. Trukszyn, 3:0 14’ M. Trukszyn, 3:1 24’ Sz. Górski, 4:1 34’ M. Trukszyn,4:2 52’ M. Różycki, 5:2 71’ H. Patyk, 5:3 76’ M. Różycki.

SkładBruskowoWlk.:D.Dorawa(46’K.Wasilewski),S.Szynkielewski,Ł.Więś,C.Sławski (46’ H.Patyk),K.Kublik (46’ M.Bodnar),Ł.Dawidowicz (46’ J.Burak),J.Góralczyk (63’ C.Sławski),K.Petrus,P.Wojciechowski (46’ P.Falkowski),A.Chuchla (46’ P.Waleszczyk)(77’ T.Sznigierewicz),M.Trukszyn.

Skład Światowid 63  Łobez P.Barabasz,S.Bednarek,A.Jabłoński,D.Rosiński,M.Łań,A.Samal,Sz.Górski,M.Różycki,D.Krakus,P.Piszcz,K.Grzejdak,A.Mrozowicz.

Podsumowując rundę jesienną podopieczni T. Sznigierewicza, wygrali wszystkie spotkania zdobywając 36 pkt, strzelając 72 bramek tracąc zaledwie 20. Najlepszym strzelcem zespołu został Marcin Trukszyn ze zdobyczą 19 bramek. Pierwszą trójkę uzupełniają, Henryk Patyk 12 i Karol Petrus 7 bramek.

Gratulujemy beniaminkowi ligowemu pozycji Lidera i całemu zespołowi życzymy potrzymania dobrej passy w rundzie wiosennej i w rezultacie awansu do I Ligi PLO.